M O D E A

group

Dlaczego warto kupować dom modułowy?

  • Home
  • BlogDlaczego warto kupować dom modułowy?

Dlaczego warto kupować dom modułowy?

28 kwietnia 2023 modeagroup Comments Off

Wybór domu modułowego wiąże się z licznymi korzyściami dla inwestora. Domy modułowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnego budownictwa, dzięki której możesz korzystać z komfortu nowoczesnej nieruchomości przy jednoczesnym ograniczeniu czasu i kosztów inwestycji do absolutnego minimum.

Dlaczego warto kupić dom modułowy? Na to pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Różne czynniki są istotne z perspektywy różnych inwestorów. Poniżej omówimy główne zalety domów modułowych, które w sposób bezpośredni przekładają się na rosnącą popularność tej technologii w Polsce.

Dom wybudowany niezależnie od warunków atmosferycznych

Budowa domu przy zastosowaniu tradycyjnych technologii jest w dużej mierze uzależniona od warunków atmosferycznych. Temperatura, wilgotność powietrza, opady atmosferyczne – to wszystko wpływa na czas realizacji inwestycji i nierzadko determinuje opóźnienia. Domy modułowe w całości powstają w warunkach nowoczesnej hali produkcyjnej, gdzie są konstruowane niezależnie od pory roku i pogody na zewnątrz. To pozwala na terminową realizację inwestycji z zachowaniem najwyższej jakości wykonania każdego elementu.

Dom, który możesz zabrać z sobą w dowolne miejsce

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością sprzedaży jednego domu i zakupu lub budowy kolejnego. Całe przedsięwzięcie jest stresujące, czasochłonne i kosztowne. Domy modułowe zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby umożliwić ich łatwy transport. Dom w każdej chwili może zostać ponownie złożony, a następnie przewieziony w dowolne miejsce na terenie kraju lub Unii Europejskiej i ponownie rozłożony. Tę zaletę w sposób szczególny doceniają właściciele działek rekreacyjnych, którzy po latach wypoczynku w konkretnym miejscu chętnie zmieniają lokalizację swojej działki. Duża mobilność nieruchomości dodatkowo ułatwia jej sprzedaż. Sprzedać możesz działkę z domem, sam dom lub samą działkę. Tradycyjne budownictwo nie daje tak dużej swobody.

Dom energooszczędny do użytku sezonowego i całorocznego

Początkowo domy modułowe były utożsamiane przede wszystkim z nieruchomościami rekreacyjnymi przeznaczonymi do użytku sezonowego. Tymczasem konstrukcje te z powodzeniem spełniają wymogi stawiane budownictwu całorocznemu. Domy MODEAGROUP spełniają standardy warunków technicznych zgodnie z rozporządzeniem WT. Precyzyjny dobór materiałów konstrukcyjnych gwarantuje w tym przypadku wysoką wydajność energetyczną, przy jednoczesnej trwałości konstrukcji i podwyższonej odporności na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii domy modułowe są komfortowe i tanie w eksploatacji. System wentylacji z rekuperacją pomaga utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniach, jednocześnie dbając o odpowiedni mikroklimat i regularną wymianę powietrza we wnętrzach.

Nowoczesny design i swoboda aranżacji wnętrz

Budując nowy dom chcesz, żeby Twoja nieruchomość pięknie się prezentowała. Wielkoformatowe panele elewacyjne oraz pokrycie dachowe z blachy w rąbek stojący to jedna z opcji wykończenia nieruchomości z zewnątrz. Wewnątrz naszych domów wykorzystujemy wysokiej jakości materiały, które doskonale wpisują się w oczekiwania funkcjonale i estetyczne. Przemyślany układ wnętrz zapewnia dużą swobodę aranżacji przestrzeni tak, aby jak najlepiej dopowiadały potrzebom Twoim i Twoich najbliższych.